فروش عمده

اکسترا سوپر نگین

زعفران اکسترا سوپر نگین خاصیت رنگدهی بسیار فوق العاده ای را دارد و میزان سفرانل و کروسین در مقایسه با انواع دیگر زعفران بسیار بالاتر است. کلاله های زعفران اکسترا سوپر نگین، از هم جدا، بدون سفیدی و همچنین بدون خمیدگی هستند.

سوپر نگین

 زعفران سوپر نگین باید صاف، بدون خم شدگی و روشن باشد و انتهای کلاله های آن سفید نباشد. معطر بودن، خاصیت رنگدهی بسیار بالا و خوش طعم بودن زعفران سوپر نگین از مهمترین ویژگی های آن است. زعفران  سوپر نگین محبوبیت بیشتری را در کشور های مختلف دارد که این محبوبیت باعث شده است این نوع زعفران صادرات بیشتری را داشته باشد.

نگین

این کیفیت زعفران رنگ ‌دهی وظاهری فوق العاده داشته و بسیار معطر است. در این نوع زعفران سه رشته کلاله به هم متصل بوده و صاف و بدون شکستگی‌اند. زعفران نگین از لحاظ ظاهری بسیار حجیم بوده و از ظاهری بسیار زیبا برخوردار می باشد.

سوپر پوشال

زعفران پوشالی که دارای کلاله‌های ضخیم و صاف، بدون فرخوردگی و دارای خامه (ریشه) کمتری باشد سوپر پوشال نامیده میشود. قدرت رنگ دهی، عطر و طعم این نوع زعفران نسبت به زعفران پوشال معمولی بیشتر بوده و حجیم تر است.

پوشال

در زعفران پوشال، خامه زعفران (بخش سفید رنگ) از زیر گل جدا می‌شود، به صورتی که کلاله‌ها دارای ١-٣ میلی‌متر خامه خواهند بود. در انتهای کلاله‌های سه شاخه زعفران، مقداری زردی یا سفیدی به چشم می‌خوردکه شکل پوشال مانندی به آن می‌دهد؛ به همین علت زعفران پوشال نام گرفته است.

زعفران دسته

زعفران دسته (دخترپیچ) رشته‌ای کامل است که قسمت قرمز و زرد رنگ زعفران را با هم دارد. به صورتی که بخش زرد حدود ۳۰ و بخش قرمز حدود ۷۰ درصد آن را تشکیل می‌دهد. در این نوع دسته‌بندی، زعفران دست نخورده است و کلاله‌های سه شاخه زعفران از بخش سفیدی زعفران (یا همان خامه زعفران) جدا نشده‌اند.

سفیدی (کنج)

کنج زعفران جزء دسته‌بندی انواع زعفران قرار نمی‌گیرد. پس از این که سوپر نگین را از دسته جدا می‌کنند قسمت ریشه یا سفیدی که به آن کنج یا زعفران سفید گفته می‌شود بدست می آید، به دلیل وجود رطوبت بیشتر در خامه، عطر بیشتری از خامه به مشام می‌رسد و اینکه امکان تقلب ندارد، مورد توجه قرار می‌گیرد.

زعفران نرمه (شکسته)

زعفران نرمه از شکستن زعفران سوپر نگین و نگین بدست می آید. کیفیت و قدرت رنگ دهی آن برابر و حتی بیشتر از سایر گرید های زعفران می باشد، اما به دلیل تغییر در شکل فزیکی آن (شکسته بودن آن) به قیمت پایین تری در بازار به فروش میرسد.

پودر زعفران

اگرچه زعفران پودر شده درجه ای از زعفران نیست اما از آسیاب کردن زعفران نگین و سوپرنگین تهیه میشود. این محصول در مقایسه با زعفران نگین و سوپر نگین دارای رنگ روشن تر بوده اما از قدرت رنگ دهی یکسانی برخوردار است. پروسه تولید زعفران پودر شده توسط تکنالوژی برتر جهت جلوگیری از کاهش کیفیت زعفران انجام میشود.